JudoShiai

JudoShiai InSide kaikki Suomen judosta


GDPR pähkinänkuoressa

EU:n laajuinen GDPR-tietosuoja-asetus (General Data Protection Regulation) astuu voimaan perjantaina 25.5.2018.

Henkilötieto (personal data)
Kaikki henkilöä yksilöivä tieto on henkilötietoa. Henkilötietoja ovat näin ollen esimerkiksi nimi, kotiosoite, valokuva, sähköpostiosoite, sosiaalisen median päivitykset, tilaukset ja ostokset, pankkitiedot, käyttäjätunnus ja salasana, maksukorttinumero sekä IP-osoite jne. jne.

GDPR pähkinänkuoressa sivuston ylläpitäjän kannalta

  • Jokaiselta käyttäjältä on pyydettävä hyväksyntä ennen kun käyttäjästä kerätään tietoja millään tavalla.
  • Jos käyttäjä ei anna hyväksyntää, käyttäjästä ei saa kerätä tietoja.
  • Käyttäjien antamista luvista tietojen käsittelemisen suhteen on hyvä pitää rekisteriä, jolla voidaan todentaa hyväksynnät jälkeenpäin.
  • Jos käyttäjä pyytää erikseen, että kaikki häneen liittyvä tieto poistetaan tietokannasta, on toivomus toteutettava.

  • Muutokset JudoShiai Inside tietokannan ja JudoShiai tulospörssin osalta perusteluineen

  • JudoShiai Inside tietokanta tuhotaan 25.5.2018 mennessä
  • JudoShiai tulospörssi tuhotaan 25.5.2018 mennessä

  • Perustelut

  • JudoShiai Inside tietokanta ja tulospörssi eivät tällä hetkellä vastaa uuden lainsäädännön vaatimuksia
  • JudoShiai Inside tietokanta ja tulospörssi on luotu ja niitä on ylläpidetty täysin vapaaehtoisvoimin. Työmäärä sille, että tietokannasta ja tulospörssistä saadaan uuden lain vaatimusten mukainen on valtava, eikä resurssit riitä sen toteuttamiseen


  • Kiitos kaikille Insiden asiakkaille sekä Tulospörssin käyttäjille ja menestyksekästä judouraa Teille kaikille!

    Erkki Jokikokko





    Tietoja haetaan ja järjestetään, odota hetkinen

    Hakutulokset  Judo-Kan Espoo/FIN Seuran kilpailijat vuonna 2017 (Kuluvan vuoden TOP 30)


    Vuodet: 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018

    Osallistumisia yhteensä: 81 kilpailuja yhteensä: 21 Osallistujina yhteensä: 38 eri kilpailijaa

    Seuran osallistumiset kilpailuihin vuonna 2017

    JnroNimiViim. sarjaKisojen lkmKultaaHopeaaPronssia
    1ABO RAMADAN SamiP18-602000
    2ANDRONENKOV MaksimP18+811010
    3ANTONOV AndreiPA13-44,22020
    4CRESSWELL-SMITH JoshuaPY15-54,81001
    5CRESSWELL-SMITH OliverPY15-54,81100
    6ENGSTRÖM GabrielPTY13-44,13002
    7ERCAN SamirP15+661000
    8GRANDELL AkuPA11-28,11000
    9GRANHOLM ViggoPY15-49,23000
    10HANNULA JuliusP15-74,33030
    11HEINIKARI RoopePY15-51,84111
    12KESÄLÄ AakeM21-732000
    13KONTTINEN Ville-valtteriM-731000
    14KORKEILA VilleM-733000
    15KÜNNAPUU Paul-MartinB18-735211
    16KÖHLER AntonPA11-37,83010
    17LEHTINEN JustusP13-382000
    18LEHTINEN KaiusP15-551000
    19LEINO IlkkaPA11-30,11000
    20LEPPÄNEN OnniPY13-33,62001
    21MYLLYMÄKI MaximM21-811000
    22MÄKELÄ LassiPA13-38,43002
    23MÄKELÄ RikuP15-552100
    24NIIRONEN JoonaPA11-33,92000
    25PAKARINEN LassePA13-48,52002
    26PENNANEN EemeliPTA13-32,63021
    27POHJALA Karl-robertPA11-50,02000
    28RISTOLA EliasPTA13-45,41001
    29RONKAINEN TuomasM-738013
    30SAAR MartP15-74,32200
    31SCHRODERUS AttePA15-56,91100
    32SEHM JoonasPA13-37,24011
    33SIIVOLA NuuttiPA11-48,01010
    34SILLANPÄÄ EliaPA15-56,91001
    35SUNDELL EemeliP15-664202
    36SÄLLINEN EetuPA13-40,11000
    37VIINIKAINEN ViliPA11-38,01000
    38VON MARTENS MirjaN-631000