JudoShiai

JudoShiai InSide kaikki Suomen judosta


GDPR pähkinänkuoressa

EU:n laajuinen GDPR-tietosuoja-asetus (General Data Protection Regulation) astuu voimaan perjantaina 25.5.2018.

Henkilötieto (personal data)
Kaikki henkilöä yksilöivä tieto on henkilötietoa. Henkilötietoja ovat näin ollen esimerkiksi nimi, kotiosoite, valokuva, sähköpostiosoite, sosiaalisen median päivitykset, tilaukset ja ostokset, pankkitiedot, käyttäjätunnus ja salasana, maksukorttinumero sekä IP-osoite jne. jne.

GDPR pähkinänkuoressa sivuston ylläpitäjän kannalta

  • Jokaiselta käyttäjältä on pyydettävä hyväksyntä ennen kun käyttäjästä kerätään tietoja millään tavalla.
  • Jos käyttäjä ei anna hyväksyntää, käyttäjästä ei saa kerätä tietoja.
  • Käyttäjien antamista luvista tietojen käsittelemisen suhteen on hyvä pitää rekisteriä, jolla voidaan todentaa hyväksynnät jälkeenpäin.
  • Jos käyttäjä pyytää erikseen, että kaikki häneen liittyvä tieto poistetaan tietokannasta, on toivomus toteutettava.

  • Muutokset JudoShiai Inside tietokannan ja JudoShiai tulospörssin osalta perusteluineen

  • JudoShiai Inside tietokanta tuhotaan 25.5.2018 mennessä
  • JudoShiai tulospörssi tuhotaan 25.5.2018 mennessä

  • Perustelut

  • JudoShiai Inside tietokanta ja tulospörssi eivät tällä hetkellä vastaa uuden lainsäädännön vaatimuksia
  • JudoShiai Inside tietokanta ja tulospörssi on luotu ja niitä on ylläpidetty täysin vapaaehtoisvoimin. Työmäärä sille, että tietokannasta ja tulospörssistä saadaan uuden lain vaatimusten mukainen on valtava, eikä resurssit riitä sen toteuttamiseen


  • Kiitos kaikille Insiden asiakkaille sekä Tulospörssin käyttäjille ja menestyksekästä judouraa Teille kaikille!

    Erkki Jokikokko





    Tietoja haetaan ja järjestetään, odota hetkinen

    Hakutulokset  Gladiator, Turku/FIN Seuran kilpailijat vuonna 2018 (Kuluvan vuoden TOP 30)


    Vuodet: 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018

    Osallistumisia yhteensä: 48 kilpailuja yhteensä: 7 Osallistujina yhteensä: 29 eri kilpailijaa

    Seuran osallistumiset kilpailuihin vuonna 2018

    JnroNimiViim. sarjaKisojen lkmKultaaHopeaaPronssia
    1ANOHHIN JevgeniP18-552000
    2BEN Fatma samirP11-26,31001
    3BEN FATMA SamirP11-272100
    4BENFATMA SamirPAY11-30,51001
    5FISCEV OskarPY11-37,64022
    6GAVRILOV EmilPY13-32,23111
    7HARES AadamPY11-37,62001
    8KALINKIN MaximPAY11-30,55212
    9KALINKIN VictoriaAloittelijat-T-391100
    10KASSATKIN ArturAloittelijat-PT-281000
    11KAUPO KonradAloittelijat-P-261010
    12KIRJAKOU AlexandrAloittelijat-PT-421100
    13KLIACHENKO DanilAloittelijat-P-251001
    14KLIACHENKO IrinaT+551001
    15KOIVUNEN AlexPY13-50,93111
    16KÄHÄR ErikAloittelijat-P-381010
    17LOUKINE AntoP-291001
    18LOUKINE ErikP-701001
    19MARTTILA LottaT18+632002
    20MÄKIPÄÄ LindaPT-Avoin1001
    21NESTEROV FedorPY11-37,62110
    22NESTEROV GordeiP-471100
    23NESTEROV GordeyPY13-46,51001
    24PENSONEN HermanP-351000
    25PENSONEN SonjaAloittelijat-PT-421000
    26SAMEZADE KananAloittelijat-P-261100
    27STSERBAKOV RuslanP-902101
    28TSYGANKOV SvyatoslavP-261010
    29VIERELÄ ViljamiPY13-58,23102