JudoShiai

JudoShiai InSide kaikki Suomen judosta


GDPR pähkinänkuoressa

EU:n laajuinen GDPR-tietosuoja-asetus (General Data Protection Regulation) astuu voimaan perjantaina 25.5.2018.

Henkilötieto (personal data)
Kaikki henkilöä yksilöivä tieto on henkilötietoa. Henkilötietoja ovat näin ollen esimerkiksi nimi, kotiosoite, valokuva, sähköpostiosoite, sosiaalisen median päivitykset, tilaukset ja ostokset, pankkitiedot, käyttäjätunnus ja salasana, maksukorttinumero sekä IP-osoite jne. jne.

GDPR pähkinänkuoressa sivuston ylläpitäjän kannalta

  • Jokaiselta käyttäjältä on pyydettävä hyväksyntä ennen kun käyttäjästä kerätään tietoja millään tavalla.
  • Jos käyttäjä ei anna hyväksyntää, käyttäjästä ei saa kerätä tietoja.
  • Käyttäjien antamista luvista tietojen käsittelemisen suhteen on hyvä pitää rekisteriä, jolla voidaan todentaa hyväksynnät jälkeenpäin.
  • Jos käyttäjä pyytää erikseen, että kaikki häneen liittyvä tieto poistetaan tietokannasta, on toivomus toteutettava.

  • Muutokset JudoShiai Inside tietokannan ja JudoShiai tulospörssin osalta perusteluineen

  • JudoShiai Inside tietokanta tuhotaan 25.5.2018 mennessä
  • JudoShiai tulospörssi tuhotaan 25.5.2018 mennessä

  • Perustelut

  • JudoShiai Inside tietokanta ja tulospörssi eivät tällä hetkellä vastaa uuden lainsäädännön vaatimuksia
  • JudoShiai Inside tietokanta ja tulospörssi on luotu ja niitä on ylläpidetty täysin vapaaehtoisvoimin. Työmäärä sille, että tietokannasta ja tulospörssistä saadaan uuden lain vaatimusten mukainen on valtava, eikä resurssit riitä sen toteuttamiseen


  • Kiitos kaikille Insiden asiakkaille sekä Tulospörssin käyttäjille ja menestyksekästä judouraa Teille kaikille!

    Erkki Jokikokko





    Tietoja haetaan ja järjestetään, odota hetkinen

    Hakutulokset  Targim, Helsinki/FIN Seuran kilpailijat vuonna 2018 (Kuluvan vuoden TOP 30)


    Vuodet: 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018

    Osallistumisia yhteensä: 45 kilpailuja yhteensä: 4 Osallistujina yhteensä: 19 eri kilpailijaa

    Seuran osallistumiset kilpailuihin vuonna 2018

    JnroNimiViim. sarjaKisojen lkmKultaaHopeaaPronssia
    1ARCHAKOV SuleimanPA11-29,92200
    2ARCHAKOV SuleymanPA11-31,31100
    3KODZOJEV MuslimPA11-29,93010
    4KUSHTOV Abdul-malikPA11-27,82020
    5MARHIEV MuslimPA11-35,83101
    6MEDOV AminPA11-31,73200
    7MURDIEV AbdullakhPAY15-444201
    8MURDIEV AskhabMYA-55,92100
    9MURDIEV SalikhPTAY15-60,03210
    10MURDIEV SolikhP15-551010
    11NALGIEV Abdul-malikPA11-25,53102
    12ORSTTKHOEV AbdurahimPA11-39,53210
    13ORSTTKHOEV MikailPTA13-48,23020
    14PUGOEV JusupPA13-37,21001
    15SAKALOV AbdurohmanPA11-42,93210
    16SAKALOV MahammadPA15-40,41010
    17SAKALOV MuhammadP15-422001
    18SAKALOV MustafaP13-382100
    19SHANHOEV MuslimPA13-41,93010